26. září 2013

Návod na sladký spánek: Maska

Tenhle článek jsem psala speciálně pro Studentpoint, sekce Student GirlUdělej si sám. Teď ho máte k dispozici i vy! :)
Někteří z nás rádi odpočívají i během dne, kdy je denní světlo na obtíž. Usínáte rádi v absolutní tmě? Právě pro vás je tu návod na senzační masku na oči!
Dostatek spánku přináší kromě růžových tváří také jasnou pleťzářivé oči a dobrou náladu. Pokud se vám lépe usíná a sní ve tmě, ale vaše žaluzie či závěsy přeci jen propouští světlo z pouliční lampy do vašeho pokoje, vyrobte si masku pro klidný spánek. Vezměte si k ruce kus na dotek příjemné látky s oblíbeným vzorem (o rozměrech přibližně dvakrát 17 x 8 cm), jehlunit v barvě látky, prádlovou gumu (cca 13 cm dlouhou, záleží na obvodu vaší hlavy), trochu vaty na vycpání a tužku.

Krok č. 1 - Podle šablony, kterou si buď můžete sami namalovat, nebo stáhnout zde, vystřihněte dva stejné díly (šablonku doporučujeme obkreslovat po rubové straně křídou či obyčejnou tužkou). Práci si ulehčíte přišpendlením šablony k látce. 
Krok č. 2 - Oba díly přiložte lícem k sobě, rub tedy budete mít na vnější straně. Jehlou provlékneme nit v požadované barvě a po obvodu prošíváme. Nesmíme zapomenout nechat asi 2 cm rezervu na obou bočních stranách masky, abychom masku mohli "převkléknout" na líc, naplnit a vložit do strangumičku. Než však masku obrátíme na líc, prošijeme masku ještě jednou. 
Krok č. 3 - Když máme prošito, obrátíme masku jednou z neprošitých dírek na líc, dovnitř vložíme rovnoměrně trochu vaty, ale ne moc, ať vám maska hezky leží na obličeji a nemáte z ní plyšáka. Z obou stran vložíme do masky konce gumičky (pozor, ať ji nemáte přetočenou). Poté švy v nezašitých místech obrátíme dovnitř a zašijeme zvenku. 
Maska je hotová! Mimo domácí použití je také vhodná na cesty  do auta, letadla či vlaku. Není nic lepšího, než si při dlouhé, úmorné cestě zakrýt oči maskou a do MP3 přehrávače pustit relaxační hudbu, třeba se zvuky šumějícího moře.

Spíte s maskou? Já osobně se vždycky probudím a maska leží někde mimo :))
2 komentáře:

  1. Asi si ji taky budu muset udělat sama, chtěla jsem ji někde koupit, ale marná snaha...

    World By Bella

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý asertivní komentář (protože i kritika se dá napsat slušně!) :)